Rozwój, Technologia

Technologia HIFU w medycynie estetycznej – co to?

[b]Fale ultradźwiękowe[/b] znalazły zastosowanie w medycynie szeroko pojętej już jakiś czas temu i służą m.in. do rozbijania kamieni nerkowych, a obecnie stosuje się je również medycynie estetycznej. Mogło to nastąpić dlatego, że nowoczesne urządzenia umożliwiają coraz większą i ściślejszą kontrolę nad falami ultradźwiękowymi, dzięki czemu można zapewnić precyzyjne przeprowadzanie zabiegów. Jednym z dowodów na potwierdzenie tych słów jest technologia HIFU (ang. high intensity focused ultrasound), co oznacza zogniskowaną falę ultradźwiękową. Jakie HIFU daje [b]możliwości w liftingowaniu skóry[/b]?

Technologia nie jest zła. To ludzie są ograniczeni umysłowo.

[h2]Technologia HIFU – lifting skóry[/h2]

[b]Technologia HIFU[/b] to pokrótce wysyłanie w głąb skóry wibrujących fal dźwiękowych. Wibracje te oddziałują przy tym nie tylko na tkankę skórną, ale również na tkanki tłuszczową oraz na mięśniową. Tym sposobem doprowadza się do kontrolowanego powstawania mikrouszkodzeń, co skutkuje pobudzeniem procesów naturalnej odbudowy tkanek. Uszkodzone w minimalnym stopniu tkanki wytwarzają nowe [b]włókna kolagenowe[/b], a te doprowadzają do ujędrnienia i uelastycznienia skóry, która zyskuje [b]młodzieńczy wygląd[/b]. Ponadto zabieg doprowadza również do obkurczenia się tkanek, powodując natychmiastowy [b]efekt lifitingu[/b].

W [b]technologii HIFU[/b] wykorzystywane jest m.in. [b]urządzenie ULTRAFORMER III[/b] wyposażone w kilka głowic. Dzięki podawaniu fal ultradźwiękowych z wielu punktów mogą one docierać do różnych warstw skóry, a ze względu na kontrolowanie ich przepływy docierają dokładnie tam, gdzie są najbardziej potrzebne. Ponadto zróżnicowany wybór wymiennych głowic sprawia, że można dobierać rozmiar głowicy do danej partii ciała, co umożliwia jeszcze precyzyjniejsze przeprowadzanie zabiegu. [b]ULTRAFORMER III[/b] jest na tyle wszechstronnym urządzeniem, że można dzięki niemu przeprowadzać lifting praktycznie wszystkich części ciała, a więc zarówno [b]lifting powiek[/b] jak i [b]lifting brzucha[/b].

[h2]Technologia HIFU – przebieg oraz wyniki zabiegu[/h2]

[b]Lifting z wykorzystaniem HIFU[/b] to przykładanie głowic do miejsc wymagających ujędrnienia i regeneracji i wysyłaniu w nie fal ultradźwiękowych. Pacjent podczas zabiegu zazwyczaj odczuwa ciepło, ale zdarza się również mniej lub bardziej odczuwalne pieczenie. W takich wypadkach stosowane są kremy znieczulające. W zależności od partii ciała poddawanej liftingowi zabieg może potrwać od 30 do 180 minut.

Pierwsze [b]efekty liftingu[/b] są widoczne zaraz po zabiegu. Skóra odzyskuje napięcie, a stając się widocznie elastyczniejsza, prezentuje się młodziej. Jest to jednak dopiero początek świetnych rezultatów.

Na pełnię efektów po zabiegu falami ultradźwiękowymi trzeba poczekać trzy miesiące, a nawet pół roku, gdyż niestety aż tyle czasu [b]włókna kolagenowe[/b] potrzebują na regenerację. Jednak efekty są coraz lepsze dosłownie z dnia na dzień, ponieważ skóra stopniowo staje się jędrniejsza i bardziej sprężysta, a poprawia się również jej koloryt.

Po przeprowadzeniu liftingu [b]HIFU na twarzy[/b] opadające powieki i owal twarzy unoszą się, zanika również, unoszący się także drugi podbródek. Z kolei możliwości liftingu HIFU przeprowadzane na innych partiach ciała są dedykowane m.in. kobietom po porodzie oraz osobom po kuracjach odchudzających, po których nastąpiła szybka i duża utrata kilogramów. [b]Zabieg HIFU[/b] pozwala odzyskać jędrność skóry po ciąży, a także cieszyć się szczupłą sylwetką bez następstw w postaci rozciągniętych partii skóry na ciele.

[h2]Technologia HIFU – zalety[/h2]

Główną zaletą liftingu HIFU przeprowadzanego za pomocą urządzenia ULTRAFORMER III jest brak konieczności rekonwalescencji. Pacjent schodzi z fotela i wraca do życia i obowiązków bez żadnych po zabiegowych dolegliwości – oczekuje na ostateczne rezultaty zabiegu bez obaw o skutki uboczne. Drugą ogromną zaletą jest fakt, że w technologii HIFU dla uzyskania maksymalnego efektu liftingującego wystarczy przeprowadzenie jednego zabiegu.