Rozwój, Technologia

Technologia nie jest zła. To ludzie są ograniczeni umysłowo.

Czy technologia jest zła? Czy może jest dobra? Czy po prostu ludziom nie chcę się zmienić pewnych rzeczy ponieważ już do tego przywykli i tak jest im wygodniej?

Nasze społeczeństwo, nie oszukujmy się, żyje często światem wirtualnym. Każdego dnia sprawdzamy czy mamy nowe powiadomienia na Facebooku, Instagramie, czy Spanchacie.
Sprawdzamy różne wiadomości, z naszego kraju i jak i zza granicy. Rozmawiamy z naszymi najbliższymi znajomymi, rodziną przez komunikatory, możemy rozmawiać z naszą babcią po przez kamerkę dzięki specjalnym programom.

Wyjeżdżając gdzieś w podróż aktualizujemy po przez internet w naszym smartfonie mapy aby być pewnym, że GPS zaprowadzi nas do celu. Nasze smartfony zastąpiły już nam aparaty fotograficzne, kalkulatory, kamery. Dzięki temu wynalazkowi możemy połączyć się z naszym telewizorem, DRONEM by był naszym „pilotem”. Nie mówimy już tutaj o coraz to inteligentniejszej sztucznej inteligencji, która może rozmawiać ze sobą i uczyć się od siebie nawzajem, czy nawet wykonywaniu coraz bardziej skomplikowanych operacji. Czy to nie jest wspaniała technologia? Oczywiście, że jest. Ale niestety, w większej mierze tej technologii tak naprawdę nie doceniamy i nie potrafimy nią poprawnie zarządzać. Posłużę się już monotonnym przykładem ludzi, którzy tak bardzo zżyli się z technologią, że nie mogą bez niej żyć. Smuci fakt, że nie potrafimy odnaleźć miedzy światem rzeczywistym, a wirtualnym równowagi. Na pewno każdy z was widział zwykłego człowieka, który idzie naprzeciwko Ciebie i widzisz jak zaraz uderzy w lampę, lub wpadnie na Ciebie. I faktycznie musisz zejść temu „człowiekowi” z drogi żeby nie wpadł na Ciebie. Przy okazji, zwracając mu uwagę „uważaj jak chodzisz” narażasz się na agresywny atak słowny bądź fizyczny tegoż osobnika ponieważ przerwałeś mu właśnie oglądanie jak typek wali wódkę z matką na streamie.

Poprawne, ROZSĄDNE korzystanie z dobrodziejstw nauki jest dobra sprawą. Śmiem twierdzić iż technologia, która właśnie wchodzi na całkowity wyższy poziom nie jest zła. To ludzie którzy nie potrafią dobrze jej wykorzystać są źli i ograniczeni umysłowo.

Nie jest złe dawanie dziecku laptopa, tableta czy tego smartfona, jeżeli jesteś dobrym, myślącym rodzicem, bratem, siostrą, kuzynką to wiesz, że aby nie wpatrywało się w ekran urządzenia jak szczerbaty na suchary to musisz nauczyć w pewien sposób nauczyć go jak z tego poprawnie korzystać.

To tak jak byliśmy wysyłani do szkoły. Sama szkoła nie jest zła w sobie, to system edukacji jest zły. To nie Królowa Nauk jest trudna, to ta pani, która uczy Ciebie dodawać, mnożyć, dzielić, ma narzucony program edukacji, który musi spełnić. Sam jestem przykładem człowieka, który nie lubił czytać tylko i wyłącznie dlatego, że było mi to narzucane. Zabito we mnie czytanie książek. Dopiero po nauczeniu się tego jaki jestem naprawdę przypomniałem sobie, że jest to jedna z najprzyjemniejszych rzeczy, którą człowiek może robić w wolnym czasie. Technologia WYMAGA OTWARTEGO UMYSŁU do tego, aby móc z niej rozsądnie korzystać. Tak jest ze wszystkim.

Zacznijmy dostrzegać, że przyszłość, która miała nadejść już jest. W tej właśnie chwili, w tym czasie jesteśmy świadkami kolejnego boomu technologicznego, który aby był dobrze wykorzystywany musi nadejść moment wyjścia mentalnego z kamienia łupanego.